YAZI DETAYLARI

01/09/2023 in Genel

Dijital Ajans Ararken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son yıllarda dijital ajanslar oldukça büyük bir artış gösteriyor bu yüzden doğru bir dijital ajans seçmek de giderek zorlaşıyor. Pek çok yöneticinin zamanı oldukça değerli bu yüzden boşa gidecek herhangi bir an onlar için verimsizlik yaratabilir. Marka değeri ve bütçe gibi iki kritik konuyu doğru yönetebilmek için size uygun dijital ajansı nasıl seçeceğinizi DN Kreatif olarak sizlere sunduk.

Pazarlama İhtiyaçlarınızı ve Amacınızı İyi Saptayın

Dijital ajans ile çalışmaya başlamadan önce, ilk olarak belirlemeniz gereken iki önemli husus vardır, bunlar; ihtiyaçlarınız ve hedeflerinizdir. Böylece hangi hizmetlere ihtiyacınız olduğunu kolay bir şekilde ortaya koyabilir ve size uygun olan ajans daha kolay seçebilirsiniz.

Aynı zamanda seçtiğiniz ajansa süreç içerisinde nasıl stratejiler beklediğinizi daha net bir şekilde ifade edebilirsiniz. Markanızda neyi öne çıkarmak istediğinizi ve hangi adımların markanıza uygun olduğunu bir dijital ajans bilirse hedeflere daha kolay ulaşabilir.

Bütçenizi Belirleyin

İhtiyacınız olan hizmetleri belirledikten sonraki adım ise bu hizmetler için aylık bir bütçe ortaya koymaktır çünkü bütçe ile doğru orantılı bir şekilde hedef ve beklentilerinizi şekillendirmeniz çok daha sağlıklı olur.

Örneğin, eğer sosyal medyaya öncelik vermek istiyorsanız ve reklama daha az ağırlık vermeyi planlıyorsanız bütçeniz dâhilinde bunun planlamasını yapabilirsiniz.

Bazen bütçe ayarlaması ile beklentiler uyuşmazlıklar gösterebiliyor. Bu yüzden mutlaka ü bu iki kriteri baştan belirleyin ve çalışmayı planladığınız ajans ile konu hakkında bir görüşme yapın.

Ajansların Öz Geçmişine Mutlaka Bakın

Doğru ajansı bulabilmenin diğer bir püf noktası ise ajansın önceki işlerini incelemektir. Müşteriler bu işlerden ve ajans ile çalışmaktan memnun kalmış mı kalmamış mı öğrenebilmek için markaların yorumlarını okumak faydalı olabilir. Bu şekilde aynı zamanda ajansın güvenirliği hakkında da fikir sahibi olabilir ve bu edindiğiniz bilgiler ışığında seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

DN Kreatif olarak bizler daima yaratıcı çözümler ile birlikte markanızın geleceğini inşa ediyor ve en doğru stratejiyi sizler ile yaptığımız görüşmeler ışığında oluşturuyoruz. Bizimle iletişime geçmek için linke tıklayın ve markanız ile ilgili hedeflerinizin hayata geçtiğine şahit olun!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir